Tapkime draugais:

Dažniausiai užduodami klausimai

Ko reikia pirmajai treniruotei?

Turėkite patogią sportinę aprangą ir vandens buteliuką arba gertuvę. Sportuojame basi.

Kaip rasti sporto salę?

Atvykite Šiaurės pr. 23, įeikite pro pagrindinį įėjimą, praeikite koridorių ir koridoriaus gale pirmos sporto salės durys.

Kaip vyksta karatė treniruotės?

Karatė treniruotės prasideda ir baigiasi karatė Dojo kun, Dojo etiketu, Mokuso – meditacija ir vidiniu susikaupimu treniruotei. Dažniausiai Shotokan karatė treniruotė vyksta pagal klasikinę schemą: įžanga, pramankšta, paruošiamieji pratimai, technikos mokymasis, kovinių situacijų nagrinėjimas, vaikams karatė žaidybiniai pratimai, ugdantys greitį, lankstumą, vikrumą, kovingumą. Treniruotės vyksta grupėje (iki 16 dalyvių) 2 kartus savaitėje

Kokia treniruotės trukmė?

Vaikų grupei iki 9 metų amžiaus treniruotė trunka 45 minutes. Vyresniems vaikams yprastai treniruotė vyksta 1 valandą.

Ar galima treniruotis jūsų klube tik dėl savęs, nesiekiant sportinio rezultato?

Taip, kadangi karatė nėra vien sportas, o savęs tobulinimo, pažinimo disciplina, galima eiti karatė do keliu, laikyti diržų egzaminus.

Kokia reikalinga apranga karatė treniruotėse?

Naujokams pirmus mėnesius leidžiama treniruotis su patogia sportine apranga (sportiniai marškinėliai ir kelnės). Treniruotėse sportuojama basomis. Vėliau rekomenduojame įsigyti baltą karatė kimono ir klubo emblemą.

Kartu su kimono įsigijau baltą diržą. Ar galima jį iš karto užrišti vaikui?

Diržą galima nešioti tik po sėkmingai išlaikius karatė mokinių diržų egzaminą.

Ar tinka karatė merginoms, moterims?

Puikiai tinka, kadangi harmoningai vystosi visi kūno raumenys, gerėja laikysena, gražėja figūra. Shotokan karatė padeda suvaldyti emocijas, moko savigynos įgūdžių. Kata treniruotės yra universali priemonė lavinti grakščius ir taisyklingus judesius, kovos meno sampratą.

Pagal kokius kriterijus formuojamos grupės?

Grupės formuojamos pagal amžių, meistriškumą, kurį apibrėžia išlaikyto egzamino diržo spalva. Grupės yra mišrios (kartu treniruojasi vaikinai ir merginos). Siekiant mokymo kokybės atsižvelgiama į grupės lankytojų poreikius, proporcingai paskirstomos teorinės žinios ir fizinis krūvis, taip pat treniruotės intensyvumas.

Kada galima tapti juodo diržo meistru?

Lietuvos Shotokan Karatė Federacijoje ir mūsų klube pirmo Dan juodo diržo egzaminus galima laikyti sulaukus 18 metų. Pasiruošimas juodo diržo egzaminui trunka nuo 5 iki 10 metų.

Kaip susijęs jūsų karatė mokymas su savigyna?

Pati karatė idėja yra skirta silpnesniam apsiginti nuo stipresnio, pasinaudojant kontratakomis į gyvybiškai svarbius kūno taškus. Praktinio karatė mokymą sudaro daugybė savigynos technikų, derinamų su metimais, rankų užlaužimais, rankų, kojų smūgiais, skirtais realiai savigynai. Visi karatė veiksmai ir kombinacijos turi praktinę paskirtį ir pritaikymą.

Kokią naudą gauna žmogus studijuodamas karatė?

Visų pirmą žmogus studijuodamas karatė stiprėja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Karatė veiksmų dėka vyksta harmoningas kūno raumenų vystimasis. Karatė kata atlikimas lavina protą, atmintį, jausmų ir emocijų kontrolę. Kumite laisva kova atskleidžia žmogaus vidinę intuiciją. Karatė sukuria pamatą, kasdieniniame gyvenime, išlikti nepažeidžiamam, pasiekti proto ramybę, suteikia pasitikėjimą savimi ir gebėjimą adekvačiai reaguoti ekstremaliose situacijose.

Nuo kelių metų galima pradėti sportuoti Shotokan karatė?

Į klubą priimami aktyvūs vaikai nuo 5 metų. Paprastai rekomenduojame pradėti sportuoti nuo 6 – 7 metų amžiaus. Karatė kaip ir šachmatuose amžiaus cenzo ir ribų nėra. Shotokan karatė gali užsiiminėti tiek vyrai, tiek moterys. Jūs galite pradėti karatė būdamas 5 metų vaikas, 16 metų jaunuolis, 25 metų vaikinas, subrendęs 33 metų vyras ar žvalus 50 vyriškis. Kadangi karatė mokymo programa apima 12 karatė mokinio laiptelių ir 10 karatė meistro pakopų, tai visiems ir bet kada yra galimybė visa tai pradėti studijuoti.

Ar vyksta vasaros karatė stovyklos?

Taip, klubas vasaros sporto ir poilsio stovyklas organizuoja nuo 1998 metų. Stovyklos vykstą birželio pabaigoje, liepos pradžioje, kuri trunka 5-7 dienas.

Kaip vyksta karatė egzaminai?

Karatė egzaminai vyksta du kartus metuose pagal patvirtintą Lietuvos Shotokan Karatė Federacijos egzaminų programą. Egzaminas susideda iš trijų dalių: išmoktos karatė technikos demonstravimas (kihon), kova su įsivaizduojamais varžovais (kata) ir sąlyginės arba laisvos kovos (kumite formos). Visas šias dalis apjungia karatė etiketas, susikaupimas. Kiekvieno diržo programa laipsniškai sudėtingėja. Karatė egzaminai vyksta viešai. Egzaminus vykdo LSKF patvirtinta komisija, susidedanti iš Lietuvoje esančių aukščiausių Dan karatė ekspertų. Yra 12 karatė mokinio kiu (laipsnių) ir 10 karatė meistro Dan (pakopų).

Ką reikia turėti per karatė egzaminą?

Visi karatė mokiniai per egzaminą privalo dėvėti karatė kimono, laikytis tradicinio karatė etiketo, Dojo kun (karatė mokinio priesaikos), turėti Budo pasą ir galiojančią sveikatos pažymą. Karatė mokinys turi žinoti laikomo diržo programą. Visi egzaminų, karatė mokinio licenzijos mokesčiai sumokamos klube prieš egzaminą. Egzaminų metu jokie mokesčiai nepriiminėjami. Karatė mokiniai, turintys 1 kiu ir laikantys 1 Dan egzaminą, privalo turėti savo karatė mokytojo rekomendaciją.

Kaip vyksta karatė varžybos?

Karatė varžybos vyksta pagal patvirtintus varžybų nuostatus vadovaujantis tarptautinėmis taisyklėmis. Varžybos gali būti vykdomos pagal amžiaus grupes, svorio kategorijas, meistriškumą (diržus), atskirai merginos ir vaikinai. Yra individualios ir komandinės kata bei kumite rungtys. Dažniausiai varžybos vykdomos olimpine sistema iki pirmo pralaimėjimo.

Kaip organizuojamos išvykos į varžybas?

Lietuvoje dažniausiai organizuojamos vienos dienos varžybos. Likus savaitei iki varžybų registruojami norintys dalyvauti, sumokamos varžybų startiniai mokesčiai. Dėl kiekvienos išvyklos planavimo kreipkitės į klubo trenerį.

Kaip vyksta karatė seminarai?

Karatė (kata, kumite) seminarų tikslas pagilinti žinias, išmokti naujų kihon, kata, kumite technikų, pralėsti akiratį, perimti patirtį iš įvairių karatė mokytojų, pasiruošti aukštesnio diržo egzaminams. Seminarai vyksta 1 – 2 dienas, po 2-3 treniruotes kasdien po 1,5 – 2 val.

Sugrįžti į pagrindinį puslapį